بنزین دو نرخی می شود

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه وزارت نفت نسبت به دو نرخی شدن بنزین اکراه دارد، گفت: سهمیه بنزین برای نرخ اول طوری تعیین می‌شود که نیاز واقعی مردم را حل کرده و نیازی به استفاده از بنزین با نرخ دوم نباشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، کاظمی که در یک نشست خبری در حاشیه نمایشگاه نفت سخن می گفت، به تلاش دولت برای تک نرخی شدن بنزین در سال گذشته با هدف شفاف سازی اقتصادی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی با اشاره به اینکه فلسفه مجلس برای مصوبه اخیر خود ادامه استفاده از کارت سوخت است، تاکید کرد: دو نرخی شدن پیشنهاد دولت نبوده و پیشنهاد مجلس است.

کاظمی با بیان اینکه در در زمان دو نرخی بودن بنزین ۹۰ درصد مصرف‌کنندگان از بنزین سهمیه‌ای با نرخ اول استفاده می‌کردند، افزود: وزیر نفت نسبت به دو نرخی شدن بنزین به دلیل تجارب گذشته دوران سهمیه‌ای اکراه دارد و سهمیه را طوری تعیین می کند که مردم نخواهند از سهمیه دوم استفاده کنند.

وی همچنین درباره‌ی برندسازی جایگاه‌های سوخت با اشاره به اینکه شرکت ملی پالایش و پخش به عنوان دارنده بیشترین مشتری ۲۰ میلیون مشتری دارد، گفت: برندسازی یک رقابت کیفی را ایجاد می‌کند.

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش ادامه داد: بسیاری از مردم از خدمات جایگاه‌داران گله دارند و در صورت برندسازی صاحب برند باید پاسخگوی مشتری بوده که در عرضه سوخت از نظر کمی و کیفی انحرافی نداشته باشد.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی  درباره پرداخت مالیات از سوی این شرکت، گفت: این شرکت به صورت ماهانه مالیات ارزش افزوده و مالیات بر درآمد خود را پرداخت می کند به طوری که ماهانه ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده و ۶ میلیارد تومان مالیات بر درآمد می پردازیم، این میزان را تا کنون پرداختیم و آمادگی داریم مالیاتمان را روزانه پرداخت کنیم.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: اداره مالیات از ما مالیات فروش نفت طلب می کند در و این در حالی است که ما نه نفت را می خریم و نه می فروشیم.

وی ادامه داد:ما نفت را رایگان به پالایشگاه تحویل می دهیم و در مقابل شرکت نفت ضامن می شویم  وجه ضمانت ما نیز محصولی است که از پالایشگاه دریافت می کنیم.

کاظمی در ادامه گفت:  شله زرد نذری مالیات ندارد که مالیات فروش نفت را بدهیم.

کاظمی همچنین با بیان اینکه حساب های شخصی مدیران و حساب های شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی مسدود نشده، اظهار کرد: البته شنیدن که به دلیل اختلاف مالی حساب برخی پالایشگاه ها بسته شده است.

تولید مجدد بنزین در پتروشیمی بندر امام

به گزارش اقتصاد آنلاین، در حالی که در سال گذشته تولید بنزین توسط پتروشیمی ها با مصوبه هیات وزیران متوقف شد، پتروشیمی بندر امام مجددا اقدام به تولید بنزین خواهد کرد.

در این باره کاظمی گفت: پتروشیمی بندر امام اعلام کرده که با تغییر فرایند تولید خوراک می تواند بنزین یورو ۴ تولید کند که در این راستا فرایند تولید بنزین در این پتروشیمی را بررسی کرده و تولید بنزین یورو ۴ را تایید کردیم.

منبع : اقتصاد آنلاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =